Translate

14.01.2017

Zielona energia:
Pasternak i liście kalarepypasternak 300g
6 dużych liści kalarepy

dodatkowo:

1 kg jabłek gat. Ligol
seler korzeniowy 200g
2 cm korzenia imbiru


Ilość owoców i warzyw pozwoli przygotować ok. 1 litr soku.Przygotowanie:

Owoce i warzywa dobrze umyć, najlepiej zamoczyć na ok. 20 minut w misce z wodą. Z wyjątkiem imbiru, który wystarczy opłukać pod bieżącą wodą.

Jabłka pokroić ze skórką, usunąć tylko ogonki. Pasternak po wymoczeniu, obrać ze skóry. Przypomina on do złudzenia pietruszkę, jednak różni się od niej zdecydowanie w smaku. Liście kalarepy wyjąć z wody i umieścić od razu w wyciskarce, ponieważ ułatwia to ich wyciskanie.

Dostosować wielkość krojonych owoców do otworu wsadowego w wyciskarce.


Wyciskanie soku:

Składniki umieszczać kolejno w wyciskarce zaczynając od jabłek, kończąc na selerze korzeniowym. Liście kalarepy wyciskać na zmianę z pasternakiem, żeby nie zatkać sitka wyciskarki. Po wyciśnięciu soku przepłukać wyciskarkę ok. 200 ml wody do osobnego naczynia, co zaoszczędzi nam pracy podczas czyszczenia urządzenia.

Sok należy wypić zaraz po wyciśnięciu, ponieważ ulega on szybkiemu utlenianiu. W razie konieczności można przechowywać go w szklanych, dobrze zamkniętych pojemnikach w lodówce do 24 godzin.


Smak:

Z wyciśniętych składników otrzymujemy soczyście zielony sok. Pasternak nadaje całej kompozycji smaku na pograniczu marchewki i pietruszki. W połączeniu z jabłkami, liściem kalarepy i imbirem jest wspaniałym zestawem regenerującym organizm.

Pasternak pomaga w leczeniu schorzeń nerek i pęcherza moczowego, rwy kulszowej (ischias), wspomaga leczenie wykwitów skórnych, zakrzepicy, żylaków nóg oraz reguluje wysoki poziom cholesterolu.

A jak odróżnić pasternak od pietruszki znajdziecie tutaj.


źródła:

Świeże soki naturalnym lekarstwem - witoldbonkowski-fundacja.pl

Pasternak zwyczajny - smakowityblog.pl


Inne soki z kalarepą:

Green power

2 komentarze:

  1. Ja mam może głupie pytanie - ale gdzie kupujecie pasternak, bo chyba w swoim życiu nie widziałam w sklepach tej bulwy. Ja wyciskam raczej klasyczne soki https://wyciskary.pl/przepisy-na-soki-z-wyciskarki/ a że nabawiłam się choroby nerek, to jestem zainteresowana.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Selgros, ale sezonowo, no i ryneczki z warzywami

      Usuń

Będzie mi miło, jeżeli pozostawisz swoją opinię.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...